Technická fakulta pokračuje v nadväzovaní spolupráce s praxou – stretnutie s vedením spoločnosti Inalfa Roof Systems, s.r.o.

napísal (počet komentárov: 0)

Dňa 9.10.2020 sa uskutočnilo stretnutie vedenia spoločnosti Inalfa Roof Systems, s.r.o. s predstaviteľmi Technickej fakulty pod vedením dekana prof. Ing. Romana Gálika, PhD. a prodekanov doc. Ing. Jozefa Žarnovského, PhD., doc. Ing. Jána Kosibu, PhD. a Ing. Petra Kuchara, PhD., zodpovedného za prax študentov na TF.

Cieľom stretnutia bolo nadviazanie a rozšírenie vzájomnej spolupráce s uvedenou spoločnosťou v oblastiach výskumu, podieľania sa na spoločných projektoch, záverečných prácach, odborných prednášok, exkurziách a praxe študentov.

Spoločnosť Inalfa Roof Systems, s.r.o. je lídrom a jedným z najväčších výrobcov strešných systémov. Inalfa Roof Systems Group je dodávateľom strešných systémov pre viacerých svetových výrobcov osobných a nákladných automobilov ako Chrysler Group, General Motors, Ford Motor Groupe, BMW Groupe, Daimler Groupe, Opel, VW, Audi, Jaguar, Rolls Royce, Land Rover, Fiat, Renault, PSA, Seat, Mitsubishi, Nissan, Hyundai – Kia, Daf, MAN, Scania, Saab, Volvo, Iveco atď. Inalfa Roof Systems pôsobí na viacerých kontinentoch, ako Amerika, Európa a Ázia, pričom na Slovensku vznikol závod v Krakovanoch pri Piešťanoch. O zabezpečenie výroby sa stará 450 zamestnancov.

Spoločnosť odprezentovala bližšie informácie o činnostiach v týchto závodoch a následne boli na stretnutí vytýčené ďalšie aktivity, ktoré rozšíria resp. doplnia spoločné aktivity v oblasti pedagogického a vedecko-výskumného procesu.  

Ísť späť