Úspech na Medzinárodnej študentskej strojárskej konferencii

Študenti Technickej fakulty Bc. Ollé József Tibor, Bc. René Urbánek a  Dávid Hajdu sa koncom marca pod vedením doc.Dr.Ing. Juraja Magu zúčastnili na Medzinárodnej študentskej strojárskej konferencii na Univerzite SZIE v maďarskom Győri.

Konferencie sa zúčastnili technické fakulty univerzít zo Slovenska, Srbska, Rumunska a z Maďarska.  Začalo to prezentáciou jednotlivých zúčastnených univerzít a zaradením jednotlivých účastníkov do dvanástich súťažných skupín. Jednotlivé skupiny dostali úlohy technického alebo technologického charakteru z reálnej praxe, na ktoré mali nájsť riešenie.

V každej súťažnej skupine bol aj zástupca z praxe, ktorý skupinu zobral do daného výrobného podniku pre ktorý sa daný problém riešil, aby súťažiaci aj reálne videli objekt na riešenie. Súťaž trvala 3 dni a v posledný deň jednotlivé skupiny prezentovali svoje riešenie.

Následne porota vyhlásila víťazov v dvoch kategóriach ako najinovatívnejšie riešenie, ďalej ako najlepšie technické riešenie. V oboch prípadoch sme boli členmi víťazných skupín. Vo víťaznej skupine v kategórii najlepšieho technického riešenia to bol študent Dávid Hajdu a v skupine najinovatívnejšieho riešenia zas Bc, Ollé József Tibor.

Víťazom gratulujeme.