Pre Technickú fakultu je spolupráca s praxou dôležitým faktorom uplatnenia absolventov

Dňa 16.10.2020  sa uskutočnilo stretnutie vedenia spoločnosti FANUC Slovakia s. r. o.  s predstaviteľmi Technickej fakulty. Cieľom stretnutia bolo nadviazanie a rozšírenie vzájomnej spolupráce s uvedenou spoločnosťou v oblastiach výskumu, podieľania sa na spoločných projektoch, záverečných prác, odborných prednášok, exkurzií a praxe študentov.

Spoločnosť FANUC Slovakia s. r. o. je spoločnosť so sídlom v priemyselnom parku sever pri Nitre, založená v roku 2017 ako pobočka FANUC Europe pre Slovensko. Spoločnosť FANUC je jedným z popredných svetových výrobcov priemyselnej automatizácie, čo predstavuje vývoj automatizačných softvérov a výrobu zariadení ako priemyselné roboty, systémy CNC, elektroerozívne obrábanie, vstrekovacie stroje alebo vertikálne obrábacie centrá s implementáciou vlastných riadiacich systémov. Spoločnosť má takmer 60-ročné skúsenosti v oblasti vývoja počítačových zariadení na číslicové ovládanie, viac ako 24,5 miliónov produktov inštalovaných po celom svete a viac ako 7000 zamestnancov.

Spoločnosť v prvej časti programu odprezentovala členom vedenia TF a garantovi praxe bližšie informácie o jej činnostiach, po skončení nasledovala prehliadka laboratórií Katedry elektrotechniky, automatizácie a informatiky a Katedry kvality a strojárskych technológií so zreteľom vytýčenia ďalších aktivít v oblasti pedagogického a vedecko-výskumného procesu.