Poďakovanie prof. Hlaváčovej za dlhoročnú prácu

Dňa 19.12.2022 sa zástupcovia vedenia TF stretli pri šálke dobrej kávy a voňavého čaju s prof. Hlaváčovou, ktorá končí pracovný pomer na fakulte z dôvodu odchodu do zaslúženého dôchodku. Prof. Hlaváčová pôsobila na TF viac ako 48 rokov. Stala sa medzinárodne akceptovanou a uznávanou kapacitou vo svetových vedeckých kruhoch. Významnou mierou sa podieľala a stále podieľa na rozvoji Ústavu elektrotechniky, automatizácie, informatiky a fyziky. Dekan TF prof. Gálik poďakoval prof. Hlaváčovej za dlhoročnú svedomitú prácu a zaželal jej veľa zdravia a roky prežité v spokojnosti a láske.

Vedecká škola prof. Hlaváčovej je zameraná na využitie fyzikálnych a najmä elektrických vlastností poľnohospodárskych materiálov a potravín. Vedecko-výskumné práce a pedagogické pôsobenie prof. Hlaváčovej je akceptované zahraničnými a domácimi univerzitami a výskumnými pracoviskami. Vedecká rada SPU v Nitre schválila prof. Hlaváčovej návrh VR TF na udelenie čestného titulu „profesor emeritus“. Udelenie čestného titulu „profesor emeritus“ je nielen prejavom uznania na domácej akademickej pôde SPU v Nitre, ale aj predpokladom pre pokračujúcu aktívnu vedeckú a pedagogickú činnosť prof. Hlaváčovej s očakávaným prínosom pre fakultu a univerzitu.