Ocenenie z Nadácie firmy Claas

Nemecká firma Claas, známa predovšetkým ako výrobca poľnohospodárskej techniky, má od roku 1998 vybudovanú nadáciu „Claas Stiftung“. Cieľom Nadácie je podpora študentov v oblasti vzdelávania, výskumu a vývoja v sektore poľnohospodárskej techniky a v súvisiacich technických odboroch. Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre je jej partnerom od roku 2010.

Okrem možností uchádzať sa o podporu študentských projektov, sú študentom partnerských univerzít za vynikajúce obhájené bakalárske práce zamerané na poľnohospodársku techniku udeľované aj ceny „International Student Prize“.

Na slávnostné odovzdávanie ocenení do Technoparku firmy Claas v Harsewinkeli bývajú študenti pozvaní. Svoje práce formou posterov a v angličtine vedenej odbornej diskusii predstavujú na odbornom workshope.

Žiaľ, vzhľadom na epidemiologickú situáciu vo svete, už po druhý raz prebehlo vyhlásenie výsledkov v online priestore. Ocenení boli študenti z Nemecka, Maďarska, Veľkej Británie, Holandska, Ruska, Rumunska, Slovenska a z Poľska.

Z Technickej fakulty SPU v Nitre bol za kvalitne spracovanú a obhájenú bakalársku prácu ocenený študent Bc. Szabolcs Bödör. Ocenenie, vrátane jednorazovej finančnej podpory, si virtuálne prevzal 27. októbra 2021. Slávnostné podujatie uviedla pani Cathrina Claas Mühlhäuser, predsedníčka Správnej rady firmy Claas. Predstavenie jednotlivých ocenených a ich práce uvádzali vedúci Nadácie Claas pani Sylvia Looks a pán Frank Klüsener.

Dekan Technickej fakulty prof. Ing. Roman Gálik, PhD. poďakoval ocenenému študentovi za vzornú reprezentáciu fakulty a prof. Ing. Vladimírovi Ratajovi, PhD., za dlhoročnú koordináciu spolupráce so spoločnosťou CLAAS.

Veríme, spolu s hlavnou myšlienkou nadácie Claas Stiftung, že udelené ocenenie bude inšpiráciou pre ďalších nasledovníkov a významnou podporou pre ocenených.

prof. Ing. Vladimír Rataj, PhD.