Na Technickej fakulte pribudol ďalší študijný program s medzinárodnou akreditáciou

Dekrét o udelení EUR-ACE

14. marca 2024 sa v Kongresovom hoteli Centrum v Košiciach uskutočnila v rámci XVII. ročníka Fóra inžinierov a technikov Slovenska 2024 konferencia na tému Batériové technológie na Slovensku.

V predvečer konferencie sa stretli pozvaní členovia „Klubu výnimočných“, ktorý vznikol na základe spolupráce medzi fakultami technických univerzít a Zväzom slovenských vedeckotechnických spoločností (ZSVTS) v oblasti podpory a zvyšovania kvality vysokoškolského technického vzdelávania. Súčasťou stretnutia bolo aj odovzdanie certifikátov EUR-ACE. Z rúk prezidenta ZSVTS prof. Ing. Dušana Petráša, PhD. EUR ING, prevzal certifikát pre bakalársky študijný program kvalita a bezpečnosť vo výrobných technológiách aj dekan TF prof. Ing. Roman Gálik, PhD. Pre TF je to už tretí študijný program, ktorý získal značku kvality EUR-ACE. Značka EUR-ACE garantuje študentom, že študijný program spĺňa najvyššie európske štandardy kvality.

„Vedenie TF kladie dôraz na uplatnenie absolventov v praxi a vytvára na to študentom podmienky. Získaný certifikát si veľmi vážim, nakoľko je potvrdením, že hodnotený študijný program spĺňa požiadavky kladené na podobné študijné programy v rámci Európy. Proces akreditácie bol náročný, za získané ocenenie patrí poďakovanie všetkým, ktorí sa na tomto úspechu podieľali. Študenti bakalárskeho študijného programu kvalita a bezpečnosť vo výrobných technológiách dostanú už tento rok k diplomom aj certifikáty EUR-ACE“ uviedol dekan TF prof. Gálik.