Stretnutie zástupcov „Klubu výnimočných“ v rámci FITS

Zväz Slovenských vedeckotechnických spoločností (ZSVTS) v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, Slovenskou vesmírnou kanceláriou, Slovenskou agentúrou pre rozvoj investícií a obchodu a Európskou vesmírnou agentúrou, organizoval 16.3.2023 v Congress Hotel Centrum Košice medzinárodnú konferenciu „Deň ESA na Slovensku - European Space Agency Day in Slovakia“, v rámci XVI. ročníka Fóra inžinierov a technikov Slovenska (FITS).

Záštitu nad podujatím prevzal minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Mgr. Ján Horecký, ktorý sa prihovoril účastníkom počas slávnostného otvorenia. Podujatia sa zúčastnil aj Ivan Bella – brigádny generál vo výslužbe, letec – kozmonaut SR a 385. človek vo vesmíre.

Súčasťou podujatia bolo aj slávnostné odovzdávanie ocenení ZSVTS. Z rúk prezidenta ZSVTS prof. Ing. Dušana Petráša, PhD., EUR ING. si za dlhoročnú spoluprácu prevzali ocenenia aj prof. Ing. Roman Gálik, PhD., dekan TF a doc. Ing. Jozef Žarnovský, PhD., prodekan TF pre spoluprácu s praxou a transfer inovácií.