Pre TF SPU v Nitre sa črtá nová spolupráca s významným dodávateľom

Technická fakulta SPU v Nitre už niekoľko rokov rozvíja úspešnú spoluprácu s organizáciami v okolí Nitry. V týchto dňoch sa vedenie Technickej fakulty stretlo s vedením spoločnosti SODECIA Matador Automotive, Vráble, kde sa vzájomne dohodli na spolupráci formou Memoranda o spolupráci. Oba subjekty vyjadrujú ochotu spolupracovať pri spoločných projektoch, odborných prednášok odborníkov z praxe, podieľaní sa na vypisovaní tém bakalárskych prác, diplomových prác a doktorandských dizertačných prác, ako aj na ich vedení s výstupom pre spoločenskú prax.

SODECIA Matador Automotive, Vráble je prémiovým TIER 1 dodávateľom štrukturálnych komponentov a spájaných zostáv pre automobilový priemysel. Medzi jej služby, ktoré poskytuje, patrí výroba za studena lisovaných štrukturálnych komponentov. Tie v kombinácii s plne automatizovaným spájaním, im umožňujú dodávať kompletné produkty rôznych veľkostí