Pracovný výjazd vo Veľkom Krtíši

Vedenie Technickej fakulty SPU rozširuje možnosti spolupráce, napr. pri riešení záverečných prác, exkurzií a praxe študentov, ale aj pri riešení technických problémov, s ktorými sa prax stretáva, aj v Banskobystrickom kraji, v meste Veľký Krtíš. Prvé pracovné stretnutie sa uskutočnilo s vedením rastúcej spoločnosti FYSAM, s.r.o, ktorá sa zaoberá výrobou komponentov pre automobilový priemysel (montážou strešných líšt pre osobné motorové vozidlá a priamych externých hliníkových líšt na okná automobilov), pričom v závode plánujú rozšíriť výrobu o činnosti spojené s polyuretánovou enkapsuláciou strešných okien a kompletizáciou sklenených komponentov.  V odpoludňajších hodinách sa uskutočnilo druhé pracovné stretnutie v spoločnosti Babičkin dvor, a.s., ktorá sa zaoberá chovom nosníc a produkciou slepačích vajec. Obe spoločnosti prejavili záujem spolupracovať vo vymedzených oblastiach.

Stretnutia sa zúčastnili dekan fakulty prof. Ing. Roman Gálik, PhD., prodekani doc. Ing. Ján Kosiba, PhD., doc. Ing. Jozef Žarnovský, PhD. a Ing. Štefan Boďo, PhD. z Ústavu poľnohospodárskej techniky, dopravy a bioenergetiky. Dekan fakulty v rámci diskusií v spoločnostiach predstavil  hlavné zámery a smer, ktorými by sa mohla uberať budúca spolupráca.