Ocenenie dekana TF prof. Ing. Romana Gálika, PhD. na XV. celonárodnej konferencii „Vodík a jeho budúcnosť na Slovensku“

V dňoch 16. 3. 2022 – 17. 3. 2022 sa zástupcovia TF zúčastnili XV. celonárodnej konferencie pod názvom „Vodík a jeho budúcnosť na Slovensku“. Konferencia bola pokračovaním tradície každoročných stretnutí členov Zväzu Slovenských vedeckotechnických spoločností (ZSVTS).

Na konferencii bola poskytnutá platforma pre diskusiu o témach, ktoré si zaslúžia zvýšenú pozornosť, ako napríklad vzdelávanie a príprava pre inžinierske povolania, transfer výsledkov do praxe, motivácia mladých talentov a pod. Súčasťou podujatia bolo aj slávnostné odovzdávanie ocenení ZSVTS. Medzi ocenenými bol aj dekan TF prof. Roman Gálik, ktorý si prevzal z rúk prof. Ing. Dušana Petráša, PhD., EUR ING, prezidenta ZSVTS medailu a plaketu pri príležitosti 30. výročia založenia ZSVTS.

„Ocenenie patrí všetkým zamestnancom TF, ktorí sa podieľali na úspešnej akreditácii EUR-ACE bakalárskeho a inžinierskeho študijného programu Riadiace systémy vo výrobnej technike. Vďaka tomu sa naša fakulta zaradila medzi technické fakulty, ktoré splnili štandardy medzinárodnej EUR-ACE akreditácie“ dodal k oceneniu dekan TF.