Jubilejné stretnutie absolventov Mechanizačnej fakulty po 50. rokoch

Dňa 09.09.2021 sa v posluchárni MF-24 Technickej fakulty SPU v Nitre konalo jubilejné stretnutie absolventov „bývalej“ Mechanizačnej fakulty, ktorí ukončili štúdium v roku 1971. Pozvanie organizačného výboru stretávky na toto milé podujatie prijali: prof. Ing. Roman Gálik, PhD., dekan Technickej fakulty,  prof. Ing. Zdenko Tkáč, PhD., bývalý dekan Technickej fakulty a súčasný vedúci Ústavu poľnohospodárskej techniky, dopravy a bioenergetiky a  prof. Ing. Jozef Šesták, CSc., bývalý dekan Mechanizačnej fakulty.

Absolventom sa v úvode prihovorili dekan TF a vedúci ústavu, ktorí im poskytli zaujímavé informácie o činnosti fakulty v súčasných podmienkach, o jej úspechoch ale aj problémoch, ktoré musí fakulta riešiť, ako aj o plánoch a vyhliadkach do najbližšieho obdobia. Toto významné jubileum bolo aj príležitosťou na odovzdanie symbolických zlatých diplomov, ktoré si všetci prítomní prevzali z rúk dekana TF ako poďakovanie za celoživotnú prácu a šírenie dobrého mena fakulty doma aj v zahraničí. Stretnutie bolo dobrou príležitosťou porozprávať sa, zaspomínať si na študentské časy, ktoré zanechali vo všetkých nezabudnuteľné a trvalé spomienky, ako aj pochváliť sa svojimi životnými úspechmi.

Do ďalších rokov zaželal prítomným dekan TF veľa zdravia, pohody a spokojnosti v kruhu svojich najbližších.