Medzinárodná študentská vedecká konferencia na TF SPU v Nitre

V stredu 22. apríla 2015 sa v priestoroch Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre konala medzinárodná študentská vedecká konferencia pod názvom „Najnovšie trendy v poľnohospodárstve, v strojárstve a v odpadovom hospodárstve“. O čo najlepšie umiestnenie sa v štyroch rokovacích sekciách uchádzalo „rekordných“ 53 prác, medzi ktorými boli aj práce zo zahraničných univerzít: z Kazachstanu (1 práca), z Ruskej federácie (1 práca), z Poľska (4 práce), z Maďarska (2 práce), z ČR (5 prác), zo Srbska (2 práce), z Chorvátska (1 práca), ako aj z TU vo Zvolene (2 práce).

Najlepším študentom TF SPU v Nitre z každej sekcie bolo za úspešnú reprezentáciu fakulty navrhnuté motivačné štipendium a okrem finančnej odmeny získali aj vecné dary od podnikov, ktorých zástupcovia boli členmi každej komisie: Ing. Marek Benedik zo ZF Slovakia a.s., Ing. Vladimír Jalakša zo S-EKA s.r.o., Ing. Peter Miháľ, CSc. z Agroservis s.r.o. a Ing. Anton Smutny z Muehlbauer Technologies, s.r.o. .

Najlepšie práce študentov z iných univerzít boli ocenené diplomom a knižnou publikáciou. Všetky súťažné práce sú uverejnené v zborníku na CD disku, ktorý si odniesol každý účastník konferencie.

doc. Ing. Roman Gálik, PhD., prodekan TF

SEKCIA „A“: VYUŽITIE TECHNIKY V POĽNOHOSPODÁRSTVE, V POTRAVINÁRSTVE A V ODPADOVOM HOSPODÁRSTVE

BREZINA P.: EXPLOATÁCIA PARAMETROV AGREGÁTU PRE HNOJENIE SO SATELITNÝM NAVÁDZANÍM (EXPLOITATION PARA-METERS OF AGGREGATE FOR FERTILIZING WITH SATELLITE NAVIGATION)

SMILJANIĆ R. - OLEJÁR M.: SOFTWARE FOR INDOOR MI-CROCLIMATIC ANALYSE ACORDING SLOVAKIAN STANDARDS